wersja do wydruku Anna Talik 23.11.2004 13:06

Organizacja Rady Gminy


 

Skład Rady Gminy Jaworze

W wyniku przeprowadzonych wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw, rady m. st. Warszawy i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zarządzonych na dzień 16 listopada 2014r. wybrano do składu Rady Gminy w Jaworzu
15 radnych.

Okręg wyborczy Nr 1: BOŻEK Jan Leszek
(granice okręgu: ulica: Cisowa do Rodzinnej, Górecka, Grabka, Jasna, Jeżynowa, Mała, Myśliwska, Pogodna, Rodzinna, Złocista. )

Okręg wyborczy Nr 2: HOLEKSA Janina (granice okręgu: ulica: Cisowa część od Rodzinnej do Jasienickiej, Jarzębinowa, Jodłowa, Maków, Słoneczna część od Cisowej do Turystycznej, Smrekowa, Wrzosowa. )

Okręg wyborczy Nr 3: RYRYCH Jerzy
(granice okręgu: ulica: Akacjowa, Brzoskwiniowa, Liliowa, Modrzewiowa, Słoneczna część od Turystycznej do Zdrojowej, Stokrotek, Za Goruszką. )

Okręg wyborczy Nr 4: BRZEZICKI Mieczysław Stanisław  (granice okręgu: ulica: Bławatkowa, Bratków, Brzozowa, Bukowa, Jaśminowa, Jaworowa, Nagietkowa, Orzechowa, Pod Brzegiem, Pod Lasem, Schowana, Turystyczna, Zawilcowa. )

Okręg wyborczy Nr 5: PUTEK Zbigniew
(granice okręgu: ulica: Azaliowa, Chabrowa, Kaczeńcowa, Kwiatowa, Motylkowa, Pelchrim, Poziomkowa, Promienista, Różana, Tulipanowa, Widok, Wiosenna, Wypoczynkowa, Zielona. )

Okręg wyborczy Nr 6: KLESZCZ Krzysztof Marian
(granice okręgu: Cieszyńska bloki)

Okręg wyborczy Nr 7: URBAŚ Roman Paweł (granice okręgu: ulica: Aleja Kościelna, Lecznicza, Nadbrzeżna, Pałacowa, Plac Kościelny, Pod Harendą, Pod Młyńską Kępą, Spacerowa, Szkolna, Zdrojowa część od Wapienickiej do Nadbrzeżnej. )

Okręg wyborczy Nr 8: HANUS Michał Aleksander
(granice okręgu: ulica: Cieszyńska bez bloków, Folwarczna, Jasienicka, Nad Polami, Skowronków, Zaciszna, Zdrojowa część od Bielskiej do Nadbrzeżnej. )

Okręg wyborczy Nr 9: PODSTAWNY Edward (granice okręgu: ulica: Borsucza, Cicha, Jałowcowa, Jaskółcza, Kalinowa, Kalwaria, Letniskowa, Panoramiczna, Podgórska część od Zdrojowej do Kalwarii, Słowicza, Sosnowa, Wapienicka część od Zdrojowej do Koralowej, Wąwóz, Zajęcza, Zdrojowa część od Wapienickiej do Podgórskiej. )

Okręg wyborczy Nr 10: PODKÓWKA Zygmunt Ludwik
(granice okręgu: ulica: Aksamitna, Bielska część od Cieszyńskiej do Lipowej, Cedrowa, Cyprysowa, Dawny Trakt, Dębowa, Kryształowa, Lipowa, Łubinowa, Miętowa, Niecała, Sielska, Słonecznikowa, Wiejska, Zagajnikowa. )

Okręg wyborczy Nr 11: SZCZYPKA Krystyna
(granice okręgu: ulica: Kaszyska, Krokusowa, Krótka, Łukowa, Malinowa, Morelowa, Pierwiosnków, Pod Palenicą, Podgórska część od Rumiankowej do Świerkowej, Relaksowa, Romantyczna, Rumiankowa, Storczyków, Świerkowa, Wapienicka część od Świerkowej do Storczyków, Willowa, Wiśniowa, Zagrodowa, Żurawinowa. )

Okręg wyborczy Nr 12: BATHELT Jan Roman
(granice okręgu: ulica: Astrów, Boczna, Graniczna, Irysów, Kolonia Dolna część od Średniej do Bocznej, Magnolii, Malwowa, Miodowa, Nad Rudawką, Pagórkowa część od Średniej do Koloni Dolnej, Piękna, Pszczela, Średnia część od Koloni Dolnej do Wapienickiej, Ustronna, Wschodnia, Zielna. )

Okręg wyborczy Nr 13: KRUCZEK Roman
(granice okręgu: ulica: Bażantów, Kolonia Dolna część od Bocznej do Pagórkowej, Kolonia Górna, Koralowa, Ogrodowa, Pagórkowa część od Koloni Dolnej do Sielskiej. Poprzeczna, Spadzista, Stroma, Ukryta, Wczasowa, Zdrowotna, )

Okręg wyborczy Nr 14: LOREK Paweł Jerzy
(granice okręgu: ulica: Górska, Klonowa, Konwaliowa, Lawendowa, Legendarna, Leszczynowa, Ładna, Morwowa, Na Stoku, Narcyzowa, Niewielka, Podgórska część od Świerkowej do Kalwarii, Południowa, Sarnia, Topolowa, Wapienicka część od Koralowej do Świerkowej, Zimowa )

Okręg wyborczy Nr 15: DYACZYŃSKA Katarzyna Joanna
(granice okręgu: ulica: Agrestowa, Bielska część od Średniej do Polnej, Dziewanny, Dzwonkowa, Głogowa, Grabowa, Groszkowa, Jesionowa, Kasztanowa, Olszynowa, Polna, Średnia część od Bielskiej do Koloni Dolnej, Wierzbowa, Zbożowa. ).

* * *

Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jaworze

Przewodniczący Rady Gminy Jaworze Brzezicki Mieczysław Stanisław
/uchwała Nr I/2/2014 Rady Gminy Jaworze z dnia 1 grudnia 2014r. w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Jaworze/


Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jaworze Podkówka Zygmunt
/uchwała Nr II/5/2014 Rady Gminy Jaworze z dnia 9 grudnia 2014r. w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jaworze/


Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jaworze Putek Zbigniew
/uchwała Nr II/6/2014 Rady Gminy Jaworze z dnia 9 grudnia 2014r. w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Jaworze/

Do zadań przewodniczącego (wiceprzewodniczącego) rady gminy należy m.in. zwołanie sesji rady, ustalanie porządku obrad, zawiadamianie społeczności lokalnej o terminie, porządku i miejscu obrad, otwarcie i zamknięcie dyskusji nad poszczególnymi punktami porządku obrad, udzielanie i odbieranie głosu, przeprowadzanie głosowań, udział w głosowaniach, podpisywanie uchwał. W świetle art 19 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U z 2013r. poz. 594 ze zm.) przewodniczący rady organizuje pracę rady i prowadzi jej obrady, w przypadku zaś nieobecności przewodniczącego jego zadania wykonuje zastępca. 

Dyżury:

   

Poniedziałek

10.00-12.00

Przewodniczący Rady Gminy Jaworze
Brzezicki Mieczysław

 Poniedziałek

11.00-13.00

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jaworze
Zygmunt Podkówka

 Czwartek

 14.00-16.00

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jaworze
Zbigniew Putek

 Czwartek

15.00-17.00

Przewodniczący Rady Gminy Jaworze
Brzezicki Mieczysław

 

 

 * * *

Komisje stałe i doraźne Rady Gminy Jaworze

Komisja Rewizyjna w składzie:

  1. Jerzy Ryrych - przewodniczący Komisji,
  2. Jan Bożek,
  3. Katarzyna Dyaczyńska,
  4. Roman Kruczek,
  5. Krystyna Szczypka.

Komisja Budżetu i Finansów w składzie:

  1. Roman Kruczek – przewodniczący Komisji,
  2. Michał Hanus,
  3. Edward Podstawny,
  4. Zbigniew Putek,
  5. Jerzy Ryrych.

Komisja Samorządu i Spraw Lokalnych w składzie:

  1. Janina Holeksa – przewodnicząca Komisji,
  2. Michał Hanus,
  3. Paweł Lorek,
  4. Krystyna Szczypka,
  5. Roman Urbaś.

Komisja Gospodarki i Infrastruktury w składzie:

  1. Krzysztof Kleszcz – przewodniczący Komisji, 
  2. Jan Bathelt,
  3. Michał Hanus,
  4. Paweł Lorek,
  5. Jerzy Ryrych.  

Komisja Rolnictwa i Ochrony Środowiska w składzie:

  1. Jan Bathelt – przewodniczący Komisji,
  2. Krzysztof Kleszcz,
  3. Paweł Lorek,
  4. Zygmunt Podkówka,
  5. Roman Urbaś.

Komisja Mienia i Gospodarki Nieruchomościami w składzie:

  1. Jan Bożek – przewodniczący Komisji,
  2. Krzysztof Kleszcz,
  3. Zygmunt Podkówka.

Komisja Zdrowia i Spraw Społecznych w składzie:

  1. Katarzyna Dyaczyńska – przewodnicząca Komisji,
  2. Jan Bożek,
  3. Janina Holeksa,
  4. Edward Podstawny,
  5. Zbigniew Putek.

Doraźna Komisja Uzdrowiskowa w składzie:

 

  1. Krystyna Szczypka – przewodnicząca Komisji,
  2. Jan Bathelt,
  3. Katarzyna Dyaczyńska,
  4. Zygmunt Podkówka,
  5. Zbigniew Putek.

 


* * *

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie radnych reguluje art. 25 ust. 4-10 ustawy o samorządzie gminnym. Zasady wynagradzania ustala rada gminy. Składa się ono z diet oraz zwrotu kosztów podróży służbowych. Rada gminy przy ustalaniu wysokości diet bierze pod uwagę funkcje pełnione przez radnego.

Sposób ustalania należności z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych radnych określa rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 31 lipca 2000 r. Jego przepisy uwzględniają celowość zwrotu rzeczywiście poniesionych wydatków związanych z wykonywaniem mandatu oraz ułatwienia w dokonywaniu rozliczeń. Z tytułu podróży służbowej radnemu przysługują diety i zwrot kosztów (m.in. przejazdów i noclegów).

 

Powrót

Ukryj komentarz

Komentarz
­


 

Załączniki:

  1. Uchwała Nr V/30/03 Rady Gminy Jaworze z dnia 27 marca 2003r. w sprawie ustalenia zryczałtowanych diet przysługujących radnym z tytułu wykonywania czynności związanych z pracą organów Gminy.
 

 

Załączniki

Metryka dokumentu

ukryj
Tytuł dokumentu:Organizacja Rady Gminy
Podmiot udostępniający informację:Urzędu Gminy Jaworze
Informację opublikował:Anna Talik
Informację wytworzył:
Data na dokumencie:Brak
Data publikacji:23.11.2004 13:06

Rejestr zmian dokumentu

pokaż
01.02.2017 09:04 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
01.02.2017 09:04 Dodano załącznik "Uchwała 229-XXVI diety.doc"
(Michał Urbaś)
27.02.2015 08:54 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
27.02.2015 07:45 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
03.12.2014 07:50 Edycja dokumentu (Anna Talik)
28.01.2011 10:13 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
30.12.2010 14:34 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
30.12.2010 14:24 Edycja dokumentu (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:56 Usunięto załącznik 09 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:56 Usunięto załącznik 08 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:56 Usunięto załącznik 10 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:56 Usunięto załącznik 11 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:55 Usunięto załącznik 12 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:55 Usunięto załącznik 13 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:55 Usunięto załącznik 14 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:55 Usunięto załącznik 07 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:54 Usunięto załącznik 06 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:54 Usunięto załącznik 05 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:54 Usunięto załącznik 04 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:54 Usunięto załącznik 03 (Michał Urbaś)
30.12.2010 13:54 Usunięto załącznik 02 (Michał Urbaś)
16.11.2007 12:21 Edycja dokumentu (Anna Talik)
16.11.2007 12:21 Dodano załącznik "14" (Anna Talik)
16.11.2007 12:21 Dodano załącznik "13" (Anna Talik)
16.11.2007 12:21 Dodano załącznik "12" (Anna Talik)
16.11.2007 12:21 Dodano załącznik "11" (Anna Talik)
16.11.2007 12:20 Dodano załącznik "10" (Anna Talik)
16.11.2007 12:20 Dodano załącznik "09" (Anna Talik)
16.11.2007 12:20 Dodano załącznik "08" (Anna Talik)
16.11.2007 12:20 Dodano załącznik "07" (Anna Talik)
16.11.2007 12:19 Dodano załącznik "06" (Anna Talik)
16.11.2007 12:19 Dodano załącznik "05" (Anna Talik)
16.11.2007 12:19 Dodano załącznik "04" (Anna Talik)
16.11.2007 12:19 Dodano załącznik "03" (Anna Talik)
16.11.2007 12:19 Dodano załącznik "02" (Anna Talik)
16.11.2007 12:18 Dodano załącznik "01" (Anna Talik)
16.11.2007 12:06 Edycja dokumentu (Anna Talik)
16.11.2007 11:52 Edycja dokumentu (Anna Talik)
14.12.2006 09:31 Edycja dokumentu (Anna Talik)
07.12.2006 08:08 Edycja dokumentu (Anna Talik)
05.12.2006 16:56 Edycja dokumentu (Anna Talik)
05.12.2006 16:51 Edycja dokumentu (Anna Talik)
05.12.2006 13:03 Edycja dokumentu (Anna Talik)
24.11.2006 09:35 Edycja dokumentu (Anna Talik)
23.11.2004 16:18 Edycja dokumentu (Anna Talik)
23.11.2004 16:03 Edycja dokumentu (Anna Talik)
23.11.2004 15:18 Edycja dokumentu (Anna Talik)
23.11.2004 13:09 Edycja dokumentu (Anna Talik)
23.11.2004 13:06 Utworzenie dokumentu. (Anna Talik)